آموزش های وردپرس

نحوه تغییر صفحه نخست در وردپرس

صفحه اصلی سایت، اولین صفحه‌ای است که کاربران هنگام بازدید از وب‌سایت شما آن را مشاهده می‌کنند. هرچه صفحه اصلی ظاهر بهتری داشته باشد، احتمال اینکه بازدیدکنندگان زمان بیشتری را برای مرور وب‌سایت وردپرسی شما صرف کنند و در نهایت به مشتری تبدیل شوند، بیشتر است.

در اکثر تم‌های (قالب) وردپرس، صفحه اصلی به طور پیش فرض آخرین پست‌های وبلاگ را نمایش می‌دهد (البته ناگفته نماند که بسیاری از قالب های آماده وردپرس که به صورت بسته نصبی ارائه می شوند دارای چندین دمو برای صفحه اصلی هستند) اما این موضوع می‌تواند برای وب‌سایت‌هایی که وبلاگ ندارند و یا نمی‌خواهند آن را به عنوان محتوای اصلی سایت خود برجسته کنند، مشکل‌ساز شود.

چرا صفحه اصلی سایت را تغییر می‌دهیم ؟

در اکثر قالب های وردپرسی، صفحه اصلی به طور پیش فرض آخرین پست‌های وبلاگ را نمایش می‌دهد. این موضوع می‌تواند برای وب‌سایت‌هایی که وبلاگ ندارند و یا نمی‌خواهند آن را به عنوان محتوای اصلی سایت خود برجسته کنند، مشکل‌ساز شود.
علاوه بر این، داشتن یک صفحه اصلی سفارشی در وردپرس زمانی که یک آیتم ویژه در فروشگاه آنلاین خود دارید موثر خواهد بود. نمایش این آیتم ها در صفحه اصلی می‌تواند به جذب بازدیدکننده و افزایش فروش کمک کند. به عنوان مثال، صفحه اصلی دیجیکالا را در نظر بگیرید که در آن انواع بنر ها و ویجت های “پیشنهاد شگفت انگیز” و غیر وجود دارد و در حال اجرا است.

نحوه تغییر صفحه نخست در وردپرس

صفحه اصلی وب‌سایت شما با توجه به اهدافی که دارید، می‌تواند محلی برای برجسته‌سازی محتوای خاصی باشد. با سفارشی‌سازی اولین صفحه‌ای که بازدیدکنندگان معمولاً می‌بینند، شانس بیشتری برای دستیابی به آن اهداف خواهید داشت.

به خاطر داشته باشید که صفحه اصلی با یک صفحه فرود (Landing Page) متفاوت است. صفحه اصلی هویت برند وب‌سایت شما را منتقل می‌کند و دروازه‌ای به سایر صفحات وب‌سایت است. در حالی که یک صفحه فرود، هدف بازاریابی خاصی دارد و اغلب کاربران را به وب‌سایت اصلی کسب و کار هدایت می‌کند.

چطور صفحه صفحه اصلی سایت ورپرسی را تغییر دهیم ؟

در وردپرس چندین روش آسان برای تغییر صفحه اصلی وجود دارد که همه آنها را می‌توانید از طریق پنل مدیریت وردپرس خود انجام دهید. ما در این مقاله آموزشی راحت‌ترین روش ها به شما آموزش داده اید.

تنظیم یک پست به عنوان صفحه اصلی

اگر نمی‌خواهید صفحه اصلی خود را از ابتدا طراحی کنید، وردپرس به شما امکان می‌دهد یک نوشته (post) را به عنوان صفحه اصلی ایستا (static front page) تنظیم نمایید. برای اینکه این روش کار کند، باید از قبل یک نوشته در وردپرس ایجاد کرده باشید.

این مقاله را حتما بخوانید

ساخت یک برگه ثابت به عنوان صفحه اصلی (پیشنهادی)

این روش یکی از متداول ترین نوع ایجاد یک صفحه برای وبسایت است، به نحوی که باید از وردپرس یک صفحه جدید بسازید و سپس آن را طبق ویدئو آموزشی به عنوان صفحه اصلی سایت خود تنظیم کنید.

جمع بندی

داشتن یک صفحه اصلی با طراحی مناسب می‌تواند مزایای زیادی را برای کسب و کار آنلاین شما به همراه داشته باشد. صفحه اصلی علاوه بر اینکه هویت کل وب سایت شما را شکل می‌دهد، به حفظ بازدیدکنندگان و تبدیل آنها به لید (Lead) و در نهایت فروش کمک می‌کند.

اگر در مورد روش هایی که در بالا خدمت شما عرض شد دچار مشکل خاصی بودید و یا سؤال بیشتری دارید می‌توانید در بخش کامنت ها نظر خود را بنویسید.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا