آموزش های وردپرس

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

اعمال محدودیت در تعداد موجودی محصولات در وردپرس و ووکامرس

وقتی یک مشتری محصولی که در فروشگاه اینترنتی شما موجود نمی باشد را خریداری می کند، ممکن است این وضعیت منجر به ناراحتی و کاهش اعتماد او به فروشگاه شما شود. اما با مدیریت مناسب و جلوگیری از فروش محصولات ناموجود، می توانید این مشکل را حل کنید. فروش محصولات ناموجود، ممکن باعث پیچیدگی در ارسال سفارشات شده و حتی به شهرت برند شما نیز آسیب بزند.

در این مقاله در وب آیدین به صورت گام به گام به شما نشان خواهیم داد که چطور می توانید از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنید. با مدیریت موجودی محصولات فروشگاه، می توانید اطمینان حاصل کنید که همیشه محصولاتی که مشتریان سفارش می دهند را موجود دارید و در صورت نیاز به آنها اطلاع می دهید. این کار منجر به افزایش فروش، کاهش شکایات و تقویت اعتبار فروشگاه اینترنتی شما خواهد شد.

پس اگه تمایل دارید فروشگاه اینترنتی خود را بهتر مدیریت کنید و از فروش محصولات ناموجود جلوگیری کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

جلوگیری از فروش محصولات ناموجود در ووکامرس

اگر فروشگاه ووکامرسی دارید، مسئله ای که ممکن است برای شما رخ دهد این است که محصولاتی که در فروشگاه موجود نیستند، به صورت ناخواسته فروخته شود . خب، این موضوع می تواند برای شما و کسب کارتان بسیار مشکل ساز شود.

حال چطور می توان از این موقعیت جلوگیری کرد؟ خیلی ساده است، فقط کافیست به تنظیمات ووکامرس رفته و به صورت زیر اقدام کنید:

اول از داشبورد وردپرس به صفحه پیکربندی ووکامرس وارد شوید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

سپس به بخش “محصولات” بروید.

روی “فهرست موجودی” کلیک کنید.

این مقاله را حتما بخوانید

حال باید یک سری تنظیمات را تغییر دهید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که “مدیریت موجودی” را فعال کنید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

بعد در پایین صفحه، در بخش ” اطلاع رسانی ها “. دو گزینه ” فعال کردن آگهی کم بودن موجودی انبار ” و ” فعال کردن آگهی خالی شدن انبار” را تیک بزنید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

آدرس ایمیل خود را در قسمت آگاه سازی گیرنده(ها) وارد کنید و آستانه کم بودن موجودی انبار را تعیین کنید. مثلاً تعیین کنید که اگر فقط ۲ عدد محصول موجود شد، برای شما ایمیل ارسال شود.

 

مخفی کردن محصولاتی که در انبار موجود نیستند رو تیک بزنید. اینجوری محصولاتی که تو فروشگاهتون نیستند، دیگه نمایش داده نمی شن.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

با این تنظیمات، می توانید از فروش محصولات ناموجود در فروشگاه ووکامرس جلوگیری کنید.

همچنین، می توانید نحوه نمایش موجودی را هم تنظیم کنید. مثلاً اگه می خواهید مقدار موجودی محصولات را به کاربران نمایش دهید، می‌توانید گزینه “همیشه موجودی کالا رو نشان بده” را انتخاب کنید. یا اگر فقط می خواهید وقتی موجودی کم بود به کاربران اطلاع دهید، گزینه “تنها زمانی که موجودی انبار کم است نمایش داده شود” را انتخاب کنید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

حالا روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات  ذخیره شوند.
حالا برای تنظیم موجودی محصولات، از داشبورد وردپرس به صفحه “محصولات » همه محصولات” رفته . اینجا می‌توانید موجودی هر محصول را پیکربندی کنید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

برای این کار، باید روی قسمت “ویرایش” که زیر هر محصول هست، کلیک کنید. با این کار به صفحه ویرایش محصول وارد خواهید شد. حالا باید در قسمت “اطلاعات محصول” روی تب “فهرست موجودی” کلیک کنید.

در این قسمت، تیک گزینه مدیریت موجودی انبار را بزنید و تعداد موجودی انبار را برای هر محصول تعیین کنید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

مثلاً اگر شما یک هودی آبی رنگ می فروشید و 50 عدد از آن را در انبار دارید، می تونید این مقدار را در فیلد  “موجودی انبار” اضافه کنید.

بعد، گزینه ” اجازه پیش  فروش محصول؟ ” رو “اجازه نده ” انتخاب کنید. اینطوری مشتریان نمی توانند برای موارد ناموجود سفارش دهند و احتمال نارضایتی کاربران هم کاهش پیدا خواهد کرد.

سپس آستانه کم  بودن موجودی انبار را برای محصول تعیین کنید. اگر این تنظیمات رو پیکربندی نکنید، آستانه کم  بودن موجودی انبار که در تنظیمات کلی فروشگاهتون تعیین کردید، برای محصولات اعمال می شود.

و در آخر، برای ذخیره تنظیمات، بر روی دکمه “به روزرسانی” در بالای صفحه کلیک کنید. با این کار، با موفقیت از فروش محصولات ناموجود در ووکامرس جلوگیری کردید.

جلوگیری از فروش محصولات ناموجود در EDD

اگر از Easy Digital Downloads استفاده می کنید و می خواهید جلوی فروش محصولات ناموجود را بگیرید، یک راه ساده و کاربردی وجود دارد.

Easy Digital Downloads یه افزونه عالی برای وردپرس است که به شما این امکان را می دهد محصولات دیجیتالی مثل موسیقی، کتاب های الکترونیکی، صفحات اکسل و حتی نرم افزارها را به راحتی بفروشید.

خب، معمولاً فروشنده ها به محدودیت خرید برای فایل های دیجیتال نیازی ندارند. اما اگه مثلاً بلیت های یه رویداد رو می فروشید و دوست دارید از فروش بیش از حد بلیت ها جلوگیری کنید، این روش خیلی به برای شما کارامد است..

فقط کافیه از افزونه Purchase Limit استفاده کنید. برای این کار اول باید افزونه Easy Digital Downloads را نصب و فعال کنید.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

EDD دارای نسخه رایگان هست، ولی برای استفاده از افزونه Purchase Limit نیاز به نسخه پولی این افزونه دارید (البته ما در ایران از نسخه های پولی رایگان شده استفاده می کنیم).

بعد از فعال سازی افزونه، از نوار کناری مدیریت وردپرس به صفحه دانلودها » تنظیمات برید و کلید لایسنس خودتون رو وارد کنید. این اطلاعات رو می تونید در حساب کاربریتون در وب سایت Easy Digital Downloads پیدا کنید.

حالا فروشگاهتون رو راه اندازی کنید و محصولات دیجیتال رو اضافه کنید. بعدش، با نصب و راه اندازی افزونه  Purchase Limit، می تونید محدودیت تعداد خرید برای محصولات سایت رو تنظیم کنید. به عنوان مثال، می تونید تعداد خرید مجاز رو برای هر فرد محدود کنید، تا از فروش محصولات ناموجود جلوگیری کنید.

سپس حتما تنظیمات را ذخیره کنید. به این ترتیب، از فروش محصولات ناموجود در Easy Digital Downloads جلوگیری می کنید. این کار به شما کمک می کنه محصولاتتون رو به صورت مدیریت شده به فروش برسونید.
وقتی این کارو انجام دادید، به صفحه افزونه ها روی داشبورد وردپرس برید و افزونه Purchase Limit رو نصب کنید.

بعد، به منوی دانلودها روی داشبورد مدیریت بروید. اینجا لیستی از همه دانلودهای دیجیتالی که برای سایت ایجاد کردید را مشاهده خواهید کرد.

کافیه برای محصولی که می خواین محدودیت خرید براش تنظیم کنید، روی قسمت “ویرایش” کلیک کنید. با این کار وارد صفحه ویرایش فایل می شید، حالا باید در پایین صفحه به بخش “جزئیات دانلود” برید.

در اینجا می تونید تعداد بلیت ها یا نسخه های محصول دیجیتالی که می فروشید را در زیر گزینه “محدودیت خرید” وارد کنید. به عنوان مثال، اگه ده بلیت برای یک رویداد می فروشید، می تونید مقدار 10 رو تو این فیلد وارد کنید. وقتی فروشگاهتون این 10 بلیت رو بفروشه، متن دکمه خرید به طور خودکار به “فروخته شده” تغییر می کنه.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

به این ترتیب، نمی توانید محصولات ناموجود را به مشتریان بفروشید. اگر چندین گزینه قیمت برای محصول دیجیتالتون اضافه کردید، می تونید برای بسته های مختلف محدودیت خرید متفاوتی تعیین کنید.

به عنوان مثال، اگه 10 بلیت عادی و 5 بلیت VIP برای یک رویداد دارید، می تونید برای آن ها محدودیت خرید متفاوتی تنظیم کنید. همچنین می تونید گزینه “هر محصول را هنگامی که فروخته شده غیر فعال کنید” رو بررسی کنید. این ویژگی فقط در صورتی قابل دسترس است که برای بسته ها، قیمت های متفاوتی را تعیین کرده باشید. این بدان معناست که محصول شما پس از فروش از فهرست حذف خواهد شد.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

شما در این قسمت می توانید محدودیت خرید را برای بسته های قیمتی مختلف یک محصول دیجیتال تعیین کنید. سرانجام، به بالای صفحه بروید و روی دکمه “به روزرسانی” یا “انتشار” کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. اکنون با موفقیت از فروش بیش از حد محصول دیجیتال ناموجود خود جلوگیری کرده اید.
اگر می خواهید برای همه محصولات دیجیتالتون یه حداکثر تعداد دانلود مشخص کنید، راه خیلی ساده ای داریم. اول به صفحه “تنظیمات” بروید و از بخش “دانلودها” به تب “متفرقه” بروید. سپس روی “دانلودهای فایل” کلیک کنید تا تنظیمات بیشتری را مشاهده کنید.

اینجا، در فیلد “محدودیت دانلود فایل” یه مقدار وارد کنید. این مقدار، حداکثر تعداد دفعاتی است که هر فایل می تواند از سایت شما خریداری و دانلود شود. در این صورت وقتی تعداد دانلود به این حد برسد، وضعیت محصول به طور خودکار به “تمام شد” تغییر می کنه.

چگونه از فروش محصولات ناموجود در وردپرس جلوگیری کنیم؟

بعد از انجام این تنظیمات، یادتون نره که روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات جدید ذخیره شوند.

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید نسبت به اعمال محدودیت در فروش محصولات فیزیکی و مجازی در وردپرس اقدام کرده باشید، در آخر اگر هنوز مشکل شما حل نشده است می توانید در بخش کامنت ها مشکل خود را بیان کنید تا سریعا به آن پاسخ دهیم.

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است که در حال حاضر به عنوان مهندس ارشد در یک شرکت میزبانی وب مشغول به کار است، او همچنین سالهاست که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون دیجیتال مارکتینگ، سئو و همچنین سیستم عامل های تحت شبکه گام بردارد. او اکنون مدیر چنین وبسایت با بازدید های میلیونی در ایران است. او به هر کاری که انجام می دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا