کامپیوتر و نرم افزار

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

رابط کاربری cPanel به شما امکان می دهد یک نسخه فول بکاپ (FullBackup) از وب سایت خود تهیه و دانلود کنید، فول بکاپ ها کپی از تمام فایل ها، ایمیل ها و پایگاه های داده شما خواهد بود. قبل از ایجاد هرگونه تغییر در وب سایت خود، بهترین کار این است که همیشه یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ویدیو آموزش نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

از وب سایت خود در سی پنل بک آپ بگیرید

1 – ابتدا وارد سی پنل شوید

شما ممکن است از هر روشی واردسی پنل شوید ما دراین آموزش به صورت مستقیم وارد شدیم.

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

2 – از زیر مجموعه های Files روی Backup Wizard کلیک کنید.

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

3 – در صفحه ی باز شده روی Back Up کلیک کنید.

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

4 – دراین بخش شما می توانید به صورت جداگانه هم اقدام به بک اپ گیری بخش های مختلف مانند ایمیل ها، دیتابیس و فایل های سایت کنید، اما شما باید روی Full Backup کلیک کنید تا بتوانید یک نسخه کامل از همه دیتاهای هاست داشته باشید.

این مقاله را حتما بخوانید

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

5 – در قسمت Backup Destination، محل ذخیره نسخه پشتیبان خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. در زیر آدرس ایمیل، یک آدرس ایمیل برای اعلان تکمیل پشتیبان وارد کنید یا اصلاً اعلان دریافت نکنید. پس از تکمیل انتخاب ها، روی Generate Backup کلیک کنید.

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

6 – با کلیک بر روی Generate Backup صفحه جدیدی با نوار آبی رنگ برای شما باز خواهد شد که نشان دهنده شروع پروسه بکاپ گیری از کل دیتای سی پنل شما می باشد.

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel

7 – برای دستیابی به فایل فول بکآپ نیاز است که وارد بخش File Manager موجود در cpanel شوید و از صفحه ی باز شده به پایین اسکرول کنید.

فایل فول بک اپ شما آماده دانلود می باشد کافی است روی آن کلیک راست کنید و آن را دانلود کنید.

نحوه بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel+

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید نسبت به بکاپ گیری وبسایت در سی پنل cpanel  اقدام کرده باشید، در آخر اگر هنوز مشکل شما حل نشده است  می توانید از طریق پشتبانی فنی وب آیدین مشکل را در میان بگذارید.

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است که در حال حاضر به عنوان مهندس ارشد در یک شرکت میزبانی وب مشغول به کار است، او همچنین سالهاست که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون دیجیتال مارکتینگ، سئو و همچنین سیستم عامل های تحت شبکه گام بردارد. او اکنون مدیر چنین وبسایت با بازدید های میلیونی در ایران است. او به هر کاری که انجام می دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا