سایر آموزش هاناحیه کاربری

نحوه ورود به سی پنل

یادگیری نحوه ورود به cPanel برای مدیریت و اعمال تغییرات در وب سایت امری ضروری است. ما در این آموزش جامع روش‌های مختلف و بهترین روش‌ها برای دسترسی به حساب cPanel شما را بررسی می‌کنیم. صرف نظر از سطح تجربه شما، یاد گیری دیگر روش های لاگین در سی پنل برای استفاده از رابط cPanel مفید خواهند بود.

ویدئو آموزش روش های ورود به سی پنل

آشنایی با گزینه های ورود cPanel

cPanel یک کنترل پنل میزبانی وب قدرتمند است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را به راحتی مدیریت کنید. آشنایی با فرآیند ورود به سی پنل برای تمامی سطوح کاربران میزبان وب، از مبتدی تا حرفه ای ضروری است. در این بخش، راه‌های مختلف دسترسی به سی پنل را بررسی می‌کنیم تا بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

ورود با آدرس سایت

اگر دسترسی از طریق ناحیه کاربری میزبان وب ممکن یا راحت نیست، راه دیگر ورود مستقیم از طریق URL با استفاده از HTTP (ناامن) یا HTTPS (ایمن) است. برای انجام این کار، لطفا مراحل زیر را دنبال کنید:

http://yourdomain.com/cpanel (نا امن)
یا از طریق پورت
https://yourdomain.com:2083/ (امن)

نحوه ورود به سی پنل

«yourdomain.com» را با نام دامنه ای خود، جایگزین کنید از شما خواسته می شود نام کاربری و رمز عبور cPanel خود را وارد کنید، که باید هنگام تنظیم حساب از ارائه دهنده میزبانی وب خود دریافت می کردید، و به این اطلاعات دسترسی ندارید می توانید یک تیکت جدید باز کنید درخواست اطلاعات هاست بدهید تا تیم پشتیبانی سریعاً مشخصات هاست را خدمت شما ایمیل کنند.

ورود از طریق آدرس سرور

لاگین به این شیوه نیز دقیقا مانند روش قبلی است با این تفاوت که به جای آدرس سایت باید آدرس سرور را وارد کنید.

نحوه ورود به سی پنل

 

این مقاله را حتما بخوانید

ورود از طریق IP سرور

اگر با استفاده از یکی از روش های بالا نمی توانید به cPanel دسترسی پیدا کنید، سعی کنید مستقیماً از طریق آدرس IP ارائه شده توسط میزبان وب خود وارد شوید.

نحوه ورود به سی پنل

ورود از طریق ناحیه کاربری

بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب مانند وب آیدین دسترسی آسان به cPanel را مستقیماً از ناحیه کاربری خود ارائه می دهند. این گزینه فرآیند ورود را ساده می کند و به شما امکان می دهد بدون نیاز به جزئیات ورود جداگانه برای لاگین در سی پل (cPanel) اقدام کنید.

مراحل لاگین در سی پنل از طریق ناحیه کاربری

در اینجا ما نحوه لاگین در سی پنل از ناحیه کاربری وب آیدین را خدمت شما آموزش می دهیم، اما اگر کاربر وب آیدین نیستید هم نگران نباشید، در همه شرکت ها به همین صورت است

با استفاده از آدرس ایمیل و رمز عبور خود به پورتال مشتری (ناحیه کاربری) ارائه دهنده میزبانی وب خود وارد شوید.

نحوه ورود به سی پنل

حال شما توانستید با موفقیت به ناحیه کاربری خود  لاگین کنید، از منوی بالا “سرویس ها > مدیریت سرویس” را انتخاب کنید تا لیست سرویس های شما در وب آیدین نمایش داده شود.

در سمت چپ سرویس شما دکمه مدیریت به جهت مدیریت سرویس وجود دارد، آن را انتخاب کنید

نحوه ورود به سی پنل

اکنون صفحه ی سرویس هاست مد نظر شما باز شده است و شما می توانید از منوی سمت راست بخش “عملیات” > “ورود به Cpanel” را انتخاب کنید تا لاگین در سی پنل انجام شود

نحوه ورود به سی پنل

اکنون باید صفحه سی پنل برای شما باز شده باشد و می توانید به این صورت سایت خود را مدیریت کنید.

اگر IP شما توسط سرور بلاک شده باشد از هیچ کدام از روش های بالا نمی توانید وارد سی پنل شوید و باید از ابزار “رفع بلاک ای پی” در منوی “امکانات هوشمند” استفاده کنید

 

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های وب آیدین مورد پسند شما قرار گرفته باشد و در صورتی که در خصوص ورود به کنترل پنل Cpanel خود اقدام کرده اید اما دچار مشکل بودید می توانید این مشکل را از طریق تیکت به اطلاع کارشناسان وب آیدین برسانید تا سریعا بررسی و حل شود.

 

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است که در حال حاضر به عنوان مهندس ارشد در یک شرکت میزبانی وب مشغول به کار است، او همچنین سالهاست که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون دیجیتال مارکتینگ، سئو و همچنین سیستم عامل های تحت شبکه گام بردارد. او اکنون مدیر چنین وبسایت با بازدید های میلیونی در ایران است. او به هر کاری که انجام می دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا