آموزش های وردپرس

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

راه حل دائمی مشکل تغییر زبان وردپرس

تغییر زبان سایت وردپرسی یک فرایند ساده است که تنها در چند مرحله انجام می شود. پس از اعمال این تغییر، وبسایت شما با زبان جدیدی که انتخاب کرده اید نمایش داده خواهد شد. بعد از تکمیل تغییر زبان وردپرس، کل محتوای سایت و رابط کاربری آن به زبان جدید نمایش داده می شود. این شامل تمامی منو ها، دکمه ها و پیام ها می شود. همچنین، اگر پوسته و افزونه های شما قابلیت ترجمه را داشته باشند، متن آنها نیز ترجمه خواهد شد.

ویدئو نحوه تغییر زبان وردپرس

تغییر زبان از بخش تنظیمات

برای تغییر زبان کل سایت می توانید وارد پیشخوان وردپرس شده و از بخش تنظیمات > عمومی را انتخاب کنید

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

از بخش تنظمیات عمومی > زبان سایت را انتخاب کرده و زبان مد نظر خود را پیدا  کنید.

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

با انجام این کار و ذخیره تنظمیات زبان کل سایت شما تغییر خواهده کرد.

همچنین بهتر است در پایین بخش زبان سایت ، زمان محلی را نیز روی “تهران” ست کرده و تنظمیات را ذخیره سازی کنید تا ساعت وردپرس روی تهران باشد.

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

به این ترتیب زمان و زبان سایت شما تغییر خواهد کرد.

این مقاله را حتما بخوانید

تغییر زبان پیشخوان وردپرس بر اساس کاربر

این امکان وجود دارد که فرد دیگری روی وبسایت شما کار کند که با زبان مادری شما آشنا نباشد. بجای به روزرسانی تنظیمات وردپرس برای تغییر زبان داشبورد و بخش عمومی برای همه کاربران، می توانید یک کاربر جداگانه ایجاد کنید و زبان پیش فرض او را به زبان مادری اش تغییر دهید. در این آموزش، می توانید نحوه تغییر تنظیمات برای یک کاربر وردپرس جهت شخصی سازی زبان داشبورد او را فراگیرید.

برای انجام این کار از بخش کاربران > همه کاربران را انتخاب کنید، آن کاربری که می خواهید زمانی که وارد پیشخوان می شود زبان پیشخوان برای او یک زبان دیگر باشد را  پیدا و ویرایش کنید و زبان مد نظر خود را از صفحه جدید باز شده طبق تصویر زیر از بخش “زبان” تغییر دهید.

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

به این ترتیب شما توانستید زبان پیشخوان سایت را به زبان مد نظر آن کاربر و فقط برای آن کاربر تغیر دهید.

تغییر زبان وردپرس از طریق فایل wp-config

در این سناریو باید زبان سایت شما انگلیسی باشد و سپس فایل های زبان از وردپرس فارسی که دانلود می شود استخراج و سپس در هاست آپلود شود.

1 – در گوگل عبارت “دانلود وردپرس فارسی” را جستجو کنید و دانلود را انجام دهید

2 – فایل را در کامپیوتر خود Extract کنید و وارد مسیر wordpress\wp-content\languages شوید.

3 – پوشه languages را به صورت ZIP در آورده و در هاست خود و در مسیر wordpress\wp-content\languages آپلود کنید.

4 – وارد کنترل پنل هاست خود شوید و در مسیر File manager > public_html > wp-config.php بر روی wp-config.php راست کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید.

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

و کد زیر را پیدا کنید :

سپس کد زیرا را جایگذین کد بالا کنید :

معرفی افزونه تغییر زبان پیشخوان وردپرس

نحوه تغییر زبان وردپرس به 4 روش آسان+ ویدیو آموزش

افزونه “Simple Admin Language Change” به شما امکان می دهد تا زبان وردپرس را به سرعت و به آسانی از نوار مدیریتی تغییر دهید، بدون اینکه نیاز به رفتن به تنظیمات پروفایل کاربر داشته باشید.

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید نسبت به حل مشکل تغییر زبان وردپرس اقدام کرده باشید، در آخر اگر هنوز مشکل شما حل نشده است می توانید در بخش کامنت ها مشکل خود را بیان کنید تا سریعا به آن پاسخ دهیم.

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است که در حال حاضر به عنوان مهندس ارشد در یک شرکت میزبانی وب مشغول به کار است، او همچنین سالهاست که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون دیجیتال مارکتینگ، سئو و همچنین سیستم عامل های تحت شبکه گام بردارد. او اکنون مدیر چنین وبسایت با بازدید های میلیونی در ایران است. او به هر کاری که انجام می دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا