آموزش های وردپرس

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

آموزش تصویری نصب وردپرس روی هاست و لوکال هاست

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) منبع باز محبوب است که مدیریت و کنترل وب سایت را ساده سازی می کند، وردپرس محبوب ترین CMS در جهان است که کاربران آن به لطف افزونه ها و قالب های رایگانی که در سطح اینترنت ارائه می شوند روز به روز بیشتر نیز می شوند ما امروز در وب آیدین طریقه نصب و تنظیم وردپرس در cPanel که یک کنترل پنل میزبانی مبتنی بر وب است و یک رابط کاربر پسند و ابزارهای اتوماسیون برای مدیریت جنبه های مختلف میزبانی وب ارائه می دهد را به شما کاربران عزیز وب آیدین آموزش خواهیم داد.

اگر از کاربران وب آیدین هستید تیم پشتبانی وب آیدین کلیه مراحل نصب و راه اندازی وردپرس و یا بسته نصبی را برای شما به صورت رایگان انجام خواهند داد، از ناحیه کاربری اقدام به ارسال تیکت و درخواست نصب کنید

آموزش نحوه نصب وردپرس در سی پنل به صورت دستی

آموزش نصب وردپرس در سی پنل به صورت دستی

 

نصب وردپرس در سی پنل بسیار آسان است کافی است که مراحلی که در این راهنمایی تصویری خدمت شما ارائه می کنیم را پیش روید.

لاگین در سی پنل

وارد اکانت سی پنل خود شوید، شما می توانید به دو شیوه مستقیم و یا از ناحیه کاربری خود وارد سی پنل شوید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

پس از لاگین اسکرول کنید تا به بخش Files برسید و گذینه‌ File Manager را طبق تصویر زیر انتخاب کنید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

اکنون وارد بخش مدیریت فایل شده اید، تمامی فایل ها و پوشه های هاست در اینجاست، مهم ترین این پوشه ها public_html است که محتویات آن زمانی آدرس سایت را در مرورگر وارد می کنید نمایش داده نمی شود و ما نیز باید فایل های وردپرسی خود را در اینجا آپلود کنیم وارد پوشه public_html می شویم و یک صفحه خالی از محتویات را مشاهده می کنیم.

دانلود وردپرس فارسی

حالا وقت آن رسیده که CMS وردپرس فارسی را دانلود کنیم شما می توانید همیشه آخرین نسخه از وردپرس را از لینک زیر دانلود کنید

بر می گردیم به سی پنل و حالا باید فایل zip وردپرس را که دانلود کرده بودیم در هاست آپلود کنیم، طبق تصویر زیر از منو بالا روی گذینه Upload کلیک می‌کنیم تا صفحه مخوص آپلود باز شود.

این مقاله را حتما بخوانید

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

آپلود فایل وردپرس در public_html

در اینجا به دو روش درگ فایل zip و یا استفاده از دکمه Select File فایل وردپرس را آپلود می کنیم.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش
فایل وردپرس در حال آپلود می باشد

صبر کنید تا آپلود به پایان برسد.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش
آپلود به پایان رسیده و نوار پیشرفت سبز شده است

پس از آپلود این صفحه را بسته و وارد صفحه قبلی شوید و از منوی بالا Reload را کلیک کنید تا فایل wordpress-6.5-fa_IR.zip برای شما قابل نمایش باشد.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

روی فایل wordpress-6.5-fa_IR.zip کلیک راست کرده و Extract کنید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

پس از استخراج فایل ها کادر زیر که به معنای پایان عملیات استخراج (Extract) است نمایش داده می شود روی گذینه ی Close کلیک کنید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

کل محتویات فایل استخراج شده در پوشه wordpress می باشد وارد این پوشه شوید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

جابه جایی فایل های اصلی

با ورود به این پوشه لیستی از کلیه فایل ها رامشاهده خواهیدکرد، نیاز است که تمامی این فایل های را به یک پوشه قبل تر برگردانید.
از منوی بالا روی گذینه Select All کلیک کنید سپس از منوی بالا روی گذینه Move کلیک کنید تا کادر زیر باز شود، حالا باید در کادر باز شده باید آدرس را تغییر دهید به این صورت که wordpress را حذف و روی Move Files کلیک کنید تا کلیه فایل ها به بیرون از پوشه wordpress که اکنون در آن هستند منتقل شوند به این شکل وقتی شما آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کنید می توانید وارد تنظیمات نصب وردپرس شوید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

اگر انتقال فایل از پوشه wordpress به public_html صورت نگیرد آدرس سایت شما به صورت Domain.com/wordpress خواهد بود

راه اندازی اولیه سایت

اگر مراحل را به درستی طی کرده باشید اکنون اگر آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کنید صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد، روی بزن بریم کلیک کنید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

اکنون وارد صفحه پیکربندی دیتابیس شده اید و باید در آن مشخصات دیتایبس را  وارد کنید.

برای مشاهده نحوه ساخت دیتابیس از مقاله زیر استفاده کنید :

وارد کردن مشخصات دیتابیس

مشخصات هاست را طبق تصویر پایین وارد کنید و روی فرستادن کلیک کنید

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید صفحه زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

وارد کردن مشخصات پایه ای وردپرس

پس از اینکه مشخصات دیتابیس را وارد کردید وارد صفحه ی راه اندازی نصب خواهید شد جایی که باید مشخصات وردپرس را در آن وارد کنید تا بعدا به وسیله‌ی همین مشخصات در وردپرس لاگین کنید، مشخصات را طبق کادر زیر وارد کنید و روی دکمه “راه اندازی وردپرس” کلیک کنید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

پس از چند ثانیه سایت شما در دسترس می باشد و می توانید از طریق دکمه “ورود” و وارد کردن مشخصات وردپرس وارد پیشخوان وردپرس سایت خود شوید

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

نصب وردپرس به صورت دستی به پایان رسید و شما اکنون می توانید وارد حساب کاربری خود شوید، این شیوه نصب رایجترین و قدیمی ترین شیوه نصب وردپرس در سی پنل است.

آموزش نصب وردپرس در سی پنل از طریق WP Toolkit

از مزایای نصب و فعال سازی وردپرس از طریق WP Toolkit این است که با چند کلیک ساده می توانید وردپرس را نصب و راه اندازی و حتی برای ایمن سازی آن نیز اقدام کنید آموزش نصب وردپرس به این شیوه پله پله خدمت شما ارائه خواهد شد.

آموزش ویدئویی نصب وردپرس با افزونه WP Toolkit

لاگین در سی پنل

وارد اکانت سی پنل خود شوید

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

پس از لاگین در سی پنل از کادر سمت چپ گذینه WP Toolkit کلیک کنید.

توجه داشته باشید که WP Toolkit ممکن است در سرور خدمات هاستینگ شما نصب نباشد و نتوانید از این قابلیت استفاده کنید
به جهت تسریع در عملیات نصب وردپرس کلیه هاست های وب آیدین دارای افزونه WP Toolkit می باشند.

نصب و پیکربندی تک مرحله ای

از کادری که باز می شود روی گذینه Install WordPress کلیک کنید تا صفحه نصب وردپرس لود شود، برای تغییر زبان “Website language” را روی “فارسی” ست کنید توجه کنید که می توانید در این قسمت Version وردپرس را نیز تغییر دهید، نکته ای که باید توجه کنید این است که حتما زبان و ایمیل را آنطور که می خواهید تنظیم کنید و همچنین مشخصات ورود به پیشخوان وردپرس را نیز کپی کنید و دکمه ی Install را کلیک کنید.

2 روش نصب وردپرس + ویدیو آموزش

تبریک می گوییم شما با چند کلیک ساده توانستید ورودپرس را نصب کنید.

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید نسبت به نصب وردپرس در سی پنل اقدام کرده باشید، در آخر اگر هنوز مشکل شما حل نشده است می توانید در بخش کامنت ها مشکل خود را بیان کنید تا سریعا به آن پاسخ دهیم.

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است که در حال حاضر به عنوان مهندس ارشد در یک شرکت میزبانی وب مشغول به کار است، او همچنین سالهاست که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون دیجیتال مارکتینگ، سئو و همچنین سیستم عامل های تحت شبکه گام بردارد. او اکنون مدیر چنین وبسایت با بازدید های میلیونی در ایران است. او به هر کاری که انجام می دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا