سایر آموزش ها

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل در 30ثانیه

ایجاد پایگاه داده MySQL در cPanel برای توسعه دهندگان وب که حجم زیادی از داده ها را برای وب سایت ها و برنامه های خود مدیریت می کنند یک نیاز ضروری است. این فرآیند برای توسعه پروژه های فشرده پایگاه داده ساده و ضروری است پایگاه های داده (Database) را می توان برای برنامه های PHP یا عملیات CMS اصلی مانند وردپرس، جوملا یا پرستاشاپ استفاده کرد.

 

وارد سی پلن شده و از بخش Databases روی گذینه MySQL® Database Wizard کلیک کنید تا صفحه‌ی ساخت دیتابیس جدید برای شما نمایان شود.

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل در 30ثانیه

حالا نام دیتابیس مد نظر خود را وارد کنید، بهتر است یک نام که قابل حدس نباشید وارد کنید ما دراینجا برای تست webaidin وارد کردیم که به عنوان پیشوند قرار خواهد گرفت، روی Next Step کلیک کنید.

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل در 30ثانیه

در صفحه جدیدی که مشاهده می کنید باید یک نام کاربری و رمز عبور روی دیتابیس خود ست کنید و Create User کلیک کنید.

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل در 30ثانیه

در صفحه‌ی جدید که باز می شود باید به یوزری که ساخته اید دسترسی بدهید که برای سایت های وردپرسی نیاز است که دسترسی کامل یعنی ALL PRIVILEGES باشد.

این مقاله را حتما بخوانید

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل در 30ثانیه

روی Next Step کلیک کنید و به همین راحتی شما توانستید یک دیتابس کامل بسازید.

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید نسبت به ایجاد دیتابیس در سی پنل اقدام کرده باشید، در آخر اگر هنوز مشکل شما حل نشده است می توانید در بخش کامنت ها مشکل خود را بیان کنید تا سریعا به آن پاسخ دهیم.

 

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است که در حال حاضر به عنوان مهندس ارشد در یک شرکت میزبانی وب مشغول به کار است، او همچنین سالهاست که در زمینه برنامه نویسی تحت وب کار می کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون دیجیتال مارکتینگ، سئو و همچنین سیستم عامل های تحت شبکه گام بردارد. او اکنون مدیر چنین وبسایت با بازدید های میلیونی در ایران است. او به هر کاری که انجام می دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا