آموزش های وردپرس

آپدیت دستی وردپرس بدون از دست رفتن فایل ها

دلایل آپدیت دستی وردپرس

دلیل اصلی که باعث خرابی بروزرسانی خودکار در یک وبسایت وردپرسی می شود، مرتبط با مجوزهای نامناسب برای دسترسی به فایل ها در وب سرور است. این اتفاق می تواند زمانی رخ دهد که یک سایت از هاست دیگری منتقل شده باشد و یا زمانی که اسکریپت نصب کننده خودکار، تنظیمات متفاوتی نسبت به کاربر مدیریت، هنگام به روز رسانی سیستم مدیریت محتوا (CMS) داشته باشد، همچنین خرابی فایل های وردپرسی می توانید یکی دیگر از دلایل بروز چنین مشکلی باشد و نیاز است که سایت خود را به صورت دستی آپدیت کنید تا بتوانید تمامی فایل های خراب را تعمیر کنید.

بک آپ گیری از کل هاست

پیش از حذف هرگونه فایلی در به‌روزرسانی دستی وردپرس، از سرویس پشتیبان‌گیری CPanel برای ایجاد یک بک آپ برای وب‌سایت خود استفاده کنید. این کار باعث حفظ کارهای قبلی، فایل‌های ذخیره‌سازی و اطلاعات پایگاه‌داده سیستم مدیریت محتوا (CMS) شما از هر گونه خطایی که ممکن است در فرآیند به‌روزرسانی دستی رخ دهد می‌شود.

در آپدیت دستی چه اقداماتی باید انجام شود ؟

آپدیت دستی وردپرس شامل اقدامات زیادی است که در ویدئو آموزشی خدمت شما عرض کرده ایم، اما به صورت خلاصه مراحل انجام این آپدیت ها موارد زیر می باشد :

به‌روزرسانی دستی وب‌سایت وردپرس:

۱. دانلود بسته نصبی هسته وردپرس: جدیدترین نسخه فایل نصبی هسته وردپرس را از وب‌سایت رسمی آن در WordPress.org دریافت کنید.

۲. غیرفعال‌سازی افزونه‌ها: به آدرس /wp-admin/plugins.php در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و تمامی افزونه‌های نصب شده را غیرفعال نمایید.

۳. ایجاد پشتیبان: با استفاده از FTP یا مدیریت فایل هاست خود، یک نسخه پشتیبان از فایل ‌.htaccess تهیه کنید.

۴. حذف پوشه‌های هسته: پوشه‌های wp-includes و wp-admin را از سرور وب خود حذف نمایید.

۵. بارگذاری پوشه‌های جدید: پوشه‌های wp-includes و wp-admin را از فایل نصبی جدید وردپرس که در مرحله ۱ دریافت کردید، به محل قبلی خود در سرور آپلود کنید.

۶. بروزرسانی پوشه محتوا: بدون حذف هیچ‌گونه فایلی، محتویات پوشه wp-content را با نسخه جدید همگام‌سازی کنید.

این مقاله را حتما بخوانید

۷. بروزرسانی فایل‌های ریشه: با حفظ نسخه‌های قدیمی فایل‌های wp-config.php، .htaccess و robots.txt در ریشه وب‌سایت، آن‌ها را با نسخه جدید جایگزین نمایید.

۸. تنظیمات سفارشی: تنظیمات سفارشی که ممکن است در فایل‌های wp-config.php و .htaccess اعمال کرده باشید را برای راه‌اندازی مجدد وب‌سایت، به نسخه‌های جدید منتقل نمایید.

۹. بروزرسانی فایل‌های پیکربندی: بسته به تعداد نسخه‌های به‌روزرسانی، ممکن است نیاز به بازنگری و بروزرسانی تنظیمات جدید در فایل‌های wp-config.php و .htaccess برای سازگاری با هسته جدید وردپرس باشد.

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده در پایگاه دانش وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید مشکل سایت خود را برررسی و حل کرده باشید، اگر کاربر وب آیدین هستید در صورت هرگونه مشکل می توانید با واحد پشتیبانی شرکت به صورت تیکت مشکل را مطرح کنید.

آیدین حسینی

آیدین فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر است، او همچنین سالهاست که در زمینه سئو و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند و به کسب اطلاعات در ابعادی وسیع تر پرداخته و توانسته در حوزه هایی چون DevOps گام بردارد. او به هر کاری که انجام می‌دهد علاقه مند و عاشق سفر است و هر زمان که از برنامه کاری شلوغ خود خارج می‌شود به طبیعت رفته و از آن لذت می برد.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا