آموزش های لینوکس

نحوه تنظیم تغییر مسیر دائمی 302 یا موقت 301 با سی پنل

گاهی ممکن است بنابر دلایل مختلف مانند حذف دائمی یک پست، اشتباه در نحوه لینک دهی و یا همچنین تغییر مسیر یک آدرس داخلی به یک آدرس خارجی … ناچار به تغییر موقت و یا دائمی یک لینک شوید، در اینجاست که تغییر مسیر می تواند به کارتان بیاید، در تغییر مسیر های اصولی اعتبار صفحات نیز قابل انتقال می باشد فقط کافی است به روش صحیح یک تغییر مسیر را انجام دهید.

در این مقاله به بیان نحوه تغییر مسیر بدون نیاز به افزونه و فقط با کمک سی پنل خواهیم پرداخت و شما قادر خواهید بود، بدون نیاز به دانش کد نویسی به راحتی هر چه تمام تر لینک های خود را تغییر مسیر دهید.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

پیشنیاز های تغییر مسیر (ریدایرکت) در سی پنل

قبل از شروع، مطمئن شوید که با cPanel آشنا هستید. البته ممکن است برای تازه کارها، برخورد با گزینه های متعدد می تواند مشکل باشد اما نگران نباشید فقط کافی است مراحلی که در این آموزش بیان شده است را با دقت دنبال کنید و همچنین نگران چیزی نباشید، تقریباً هر میزبانی وب گزینه های مشابهی را در سی پنل خود ارائه می دهد. اگرچه ممکن است چیدمان متفاوت باشد زیرا شرکت ها سعی می کنند طراحی برند خود را حفظ کنند، اما شما می توانید گزینه مورد نیاز خود را پیدا کنید.

شروع تغییر مسیر

مرحله ای اول :

وارد حساب cPanel خود شوید و بخش Domains را جستجو کنید. می توانید آیکون redirects  را ببینید.

نحوه تنظیم تغییر مسیر دائمی 302 یا موقت 301 با سی پنل

ممکن است میزبانی وب شما چنین گزینه ای را در هر بخش دیگری نمایش دهد، سعی کنید آن را جستجو کنید.

مرحله دوم :

این مقاله را حتما بخوانید

با کلیک بر روی redirects یک برگه جدید در مرورگر شما باز می شود که در آن می توانید چند گزینه برای تنظیم تغییر مسیر را مشاهده کنید. اگر به پایین اسکرول کنید، می توانید تغییر مسیرهای موجود را ببینید.

نحوه تنظیم تغییر مسیر دائمی 302 یا موقت 301 با سی پنل

در گزینه اول باید نوع ریدایرکت مورد نظر خود را برای تنظیم انتخاب کنید.

مرحله ی سوم :

در قسمت دوم باید نام دامنه را از منوی کشویی انتخاب کنید. اگر چندین وب سایت در یک سرور یا هاست دارید، می توانید لیست را مشاهده کنید.

نحوه تنظیم تغییر مسیر دائمی 302 یا موقت 301 با سی پنل

دامنه را انتخاب کنید.

مرحله ی چهارم :

فیلدی با “/” برای پر کردن نام پوشه در صورت وجود وجود دارد. اگر نصب وردپرس را در پوشه ای غیر از پوشه public_html دارید، باید نام پوشه را پر کنید. در غیر این صورت، آن را خالی نگه دارید.

مرحله ی پنجم :

این کادر URL را که می خواهید دامنه خود را به آن هدایت کنید، پر کنید.

نحوه تنظیم تغییر مسیر دائمی 302 یا موقت 301 با سی پنل

می توانید سه دکمه رادیویی مختلف را برای انتخاب ببینید. بسته به نیاز خود، هر کدام را انتخاب کنید.

مرحله ششم :

بر روی دکمه Add  کلیک کنید و در صفحه بعد پیام موفقیت آمیز را مشاهده خواهید کرد

به انجام همین مراحل ساده شما با موفقیت یک تغییر مسیر موقت یا دائمی را بدون مهارت کدنویسی راه اندازی کردید. بزرگترین ترس مقابله با کدهاست.

به یاد می‌آورم زمانی که مجبور شدم به دلیل حذف چندن پست، چند تغییر مسیر انجام دهم و به ناچار باید در htaccess چندین کد به جهت تغییر مسیر اضافه می کردم، اما اکنون سی پنل این کار را خیلی راحتتر کرده است

 


 

امیدواریم این آموزش نیز مانند دیگر آموزش های ارائه شده وب آیدین مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید نسبت به نحوه تنظیم تغییر مسیر دائمی یا موقت اقدام کرده باشید، در آخر اگر هنوز مشکل شما حل نشده است می توانید در بخش کامنت ها مشکل خود را بیان کنید تا سریعا به آن پاسخ دهیم.

این مقاله را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا